Board of Directors

Elected Members:

Robert M. Coop, P.E., Tau Omicron Chapter ’91, National President

[email protected] 

Melody Ann Martin, Delta Alpha Chapter ’97, National Vice President
[email protected]

Jeremy Bingman, Alpha Alpha Chapter ’96
[email protected]

Stacy Brungardt, CAE, Executive Director, Society of Teachers in Family Medicine

[email protected]

Melissa DeLuka, Epsilon Lambda Chapter ’97

[email protected]

Michael E. Haber, Epsilon Zeta Chapter ’89

[email protected]

Ex-Officio Members:

Robert J. London, CAE, National Executive Director

[email protected]

Jennifer Znosko, J.D., National Legal Counsel

Alpha Phi Chapter ’95

[email protected]

Hon. John K. Ottenad, Immediate Past National President

Alpha Phi Chapter ’95

[email protected]

Jack A. McKenzie, Past National President

Gamma Lambda Chapter ’73

[email protected]

Kent Lee, Rho Pi Chapter ’05

[email protected]

Ms. Marilyn L. Mims, Phi Chapter ’91  

        [email protected]

Disraeli W. Smith II, MBA, MPP, Kappa Delta Chapter ‘07  

        [email protected]

Kenneth Tinkler, J.D., B.C.S., Zeta Upsilon Chapter ’90

[email protected]

Dr. Vasti Torres, Leadership Coach, University of Michigan

[email protected]

Operations Council

Program Chairs:

Alumni Relations Chair – OPEN

[email protected]

Education & Operations Chair – Ms. Marilyn L. Mims, Phi Chapter ’91

[email protected]

Extension Chair – Ellen D. Kranzer, Alpha Chi Chapter ’81

[email protected]

International Relations Chair – Ping Huang, Alpha Chi Chapter ’90

[email protected]

Leadership Development Chair – Jesse William Manchester, Nu Omega Chapter ’07

[email protected]

Meetings & Conference Chair – Tarence Lafayette Smith, Alpha Psi Chapter ’02

[email protected]

Membership Chair – Colin Milne, Theta Upsilon Chapter, ’03

[email protected]

Service Chair – David P. Amelotti, Beta Psi Chapter ’10

[email protected]

Volunteer Development Chair – David Bykowski, Alpha Zeta Pi Chapter ’08

[email protected]

Regional Chairs:

Region A Chair – Colin Rice, Zeta Psi Chapter ’10

[email protected]

Region B Chair – Susan Taylor, Alpha Zeta Upsilon Chapter ’10

[email protected]

Region C Chair – James W. Roach, Epsilon Chapter ’97

[email protected]

Region D Chair – William H. Russell, Alpha Rho Chapter ’02

[email protected]

Region E Chair – Amy Sue Little, Omicron Chapter ’04

[email protected]

Region F Chair – Justin M. Martin, Alpha Alpha Chapter ’04

[email protected]

Region G Chair – Michael DeLuka, Epsilon Lambda Chapter ’98

[email protected]

Region H Chair – Brittany A. Ramsey, Epsilon Chapter ’11

[email protected]

Region I Chair – John T. Strada Jr., Delta Chapter ’93

[email protected]

Region J Chair – Michael Francis, Delta Kappa Chapter ’83

[email protected]

Region K Chair – Michael R. Brown, Alpha Delta Tau Chapter ’98

[email protected]

Region L Chair – Jennifer R. Headman, Omicron Iota Chapter ’97

[email protected]

Region M Chair – James A. Kolling, Alpha Delta Xi Chapter ’98

[email protected]

Region N Chair – Diane L. Trafton, Alpha Delta Delta Chapter ’93

[email protected]

Region O Chair – Joshua Blackwood, Iota Omega Chapter ’12

[email protected]

Region P Chair – Eric J. Strickland, Nu Pi Chapter ’09

[email protected]

Region Q Chair – Aaron C. Knight, Phi Chapter ’06

[email protected]

Region R Chair – Collette Madeline Bora, Omicron Iota Chapter ’12

[email protected]

Endowment Trustees:

Wilfred M. Krenek, Alpha Rho Chapter ’71

Paul V. Louie, Zeta Beta Chapter ’86

Susan Meyer, Gamma Pi Chapter ’86

David Overhauser, Alpha Gamma Chapter ’81

Richard M. Scruggs, Xi Delta Chapter ’75

Richard J. K. Stratford, Mu Alpha Chapter ’67

John M. Wetherington, Epsilon Xi Chapter ’74

Advertisement
X
X
X
X